MARIANNES NR 100

04-Juni-2016

Dette løb afholdes om LØRDAGEN
Starttiderne er:
Early starters marathon (bruger mere end 4 ½ time): kl. 0900
Start marathon : kl . 1000
Start halv marathon og rundeløb: kl. 1200
Der vil være mulighed for halv marathon løberne at starte kl. 1000
På den måde kommer flest mulige i mål sammen med Marianne ;-)

HEL MARATHON

  1. Flemming Brandi
  2. Danny Andersen
  3. Ole Vestergaard 
  4. Sanni Kristensen, Ikast Atletik og Motion 
  5. Birthe Petersen 
  6. Bente Morild 
  7. Bent Rasmussen 
  8. Torben  Stolten Thomsen, Kolding Motion 
  9. Jesper Hahn 
  10. Mette Brinck 
  11. Karin Eriksen, Ikast Atletik og Motion,  klub 100 
  12. Peter Klarlund 
  13. René Thomassen 
  14. Torben Vad Nissen
  15. Alice Kristensen 
  16. Brian Klausen 
  17. Gitte Schack 
  18. Niels Sehested,VIDAR
  19. Jan Allan Sørensen, Esbjerg Atletik og Motion 
  20. Jørn Jensen 
  21. Linda Jørgensen 
  22. Ella Lissner
  23. Ulrik Pihl *
  24. Jakob Stæhr Hansen, Randers Cannonball
  25. Mogens Hinrichsen, Kolding Motion 
  26. Sanne Hansen 
  27. Hans Meulengracht 
  28. Kim Hammerich, Klub 100 *
  29. Michael Rasmussen, Skechers GORun*
  30. Henning Baginski, klub 100 
  31. Claus Blaabjerg
  32. Hans Renkwitz 
  33. Bent Jensen, Esbjerg Atletik og Motion 
  34. Janne Callesen 
  35. Steen Christesen 
  36. Sille Victoria Pia Ehlert 
  37. Tina Mundt Larsen 
  38. Henrik Bøge Madsen, klub 100*
  39. Susanne Brüchle Kodal 
  40. Dorthe Roslev, Klub 100 
  41. Birthe Grooss , Fredericia Løbeklub 
  42. John Raschat 
  43. Angelico Fozzi
  44. Torben Glass Nielsen,  Skechers *
  45. Rikke Wraae Holst 
  46. Dorthe Ludvigsen 
  47. Kim Hedegaard, Horsens All Runners 
  48. Lars Troelsen, Lions Give 
  49. Klaus Bertelsen,  Horsens All Runners 
  50. Jesper Duus 
  51. Ricky Andersen, klub 100 
  52. Mikkel Hjorthøj Haastrup , Horsens All Runners 
  53. Flemming Bach Moesgaard Leth, 2Mstaaldesign 
  54. Steen Christiansen
  55. Ejgil Eriksen, Kolding Motion 
  56. Jørgen Jakobsen 
  57. Torkild Korsgaard,  Avis-marathon 
  58. Lindy Højberg 
  59. Niels Præstiin, Vejle IF 
  60. Claus Fischer 
  61. Michael Steen Jensen 
  62. Gitte Jensen 
  63. Claus Sørensen 
  64. Max Bønsdorff 
  65. Camilla Pedersen, Odense Runners 
  66. Kim Sørensen 
  67. Claus Jensen, Kolding Motion
  68. Tommy Juel Kristensen 
  69. Claus Batiste 
  70. Søren Bundgaard
  71. Lue Tornbo
  72. Christina Lagersted
  73. Michael Packross *
  74. Marianne Eliasen
  75. Christian Eliasen

 

HALV MARATHON

  1. Ulla Due Lange, IVG
  2. Bo Darling , Kolding Motion
  3. Jesper Kaster 
  4. Rene Falk Kristensen, Ikast Atletik og Motion 
  5. Helle Jensen 
  6. Palle Kaus 
  7. Jonas Thorndahl, Ikast 
  8. Birgit Nielsen, Varde Løbemotion
  9. Lone Hørup 
  10. Jan Hørup 
  11. Kenneth Hansen 
  12. Flemming Nielsen, Ikast 
  13. Louise Svennesen 
  14. Peter Olander Andersen
  15. Bent Thomsen
  16. Allan Pingo Jessen, Toggerbo spejdercenter 
  17. Maria Boy Birck
  18. Rikki Laursen 
  19. Kenneth Callesen 
  20. Kim Cool Ninja Ebbesen, Multiatleterne 
  21. Claes Adel 
  22. Jeanette Lambertsen 
  23. Niels Birch 
  24. Ole Olesen, Multiatleterne 
  25. Brian Heller, IVG 
  26. Lenette Christensen 
  27. BrittHøjberg 
  28. Martin Grimshaw 
  29. Erik Grooss 
  30. Vivi Jeppesen 
  31. Tina Egholm 
  32. René Kirketerp 
  33. Pia Vejrup 
  34. Ole Korntved 
  35. Charlotte Kurzmann Larsen , SG Atletik 
  36. Bo Kjems 
  37. Rikkie Bilager, BEAT diabetes no. 1 
  38. Lonnie Johansen 
  39. Lars Hornum
  40. Kristina Jessen, Varde fysioterapi 
  41. Lene Nielsen 
  42. Anne-Marie Frantzen
  43. Leo Frantzen
  44. Nicolai Thomsen 
  45. Kim Slotsager, SAGU 
  46. Susanne Garbrecht 
  47. Louise T. Kristensen 
  48. Niels Peder Pedersen, Kolding Motion 
  49. Brian Kikkenborg 
  50. Søren Løth
  51. Dennis Wittrup Andersen 
  52. Christina Hansen, Multiatleterne 
  53. Martin Overgaard Andersen 
  54. Knud Erik Jensen, Ikast Atletik og Motion
  55. Bo Kristensen 
  56. Anja Pedersen, Team Reeperbahnde
  57. Rikke Brinch Rødgaard 
  58. Kaj Christian Kristensen 
  59. Eike Sinzig, Team Erdinger Alkoholfrei * 

 

 

RUNDELØB (7-14 KM) MAX ANTAL er 10

  1. Betina Andersen
  2. Benny Christensen
  3. Line Laursen 
  4. Marie Gylling 
  5. Lotte Holst 
  6. Kim Tanderup Ølgaard 
  7. Anita Ahlstrøm Nielsen 
  8. Jesper Ludvigsen 
  9. Karin Juul Kristensen 
  10. Jakob Lauridsen