Diplom 1/2

Diplom 1/1

UDSOLGT

Lone Friis løber sit marathon nr. 100 og dét skal fejresSmiler stortKan li'

Lone forventer at være i mål kl. 1420-ish

Der vil være early start for marathon kl 0900. Dog kan man ikke få en bedre tid end 4.30 hvis man starter early. 

Start for marathon kl 1000

Start for halvmarathon kl. 1000 og kl. 1200.

Så er der flest mulige til at ønske Lone tillykke, når hun kommer i mål Cool

 

   MARATHON
   
1 Lone Friis LØBER SIT MARATHON NR. 100 (Early start)
2 Agnete Lingren
3 Alice Kristensen, Klub 100 Marathon 
4 Allan Overby, Team (TURBO) snegl69
5 Andreas Johansen
6 Anne-Marie Lyngbye, Klub 100 Marathon 
7 Bent Rasmussen
8 Bente Dinesen, (Early start)
9 Bjarne Hundevad
10 Bjarne Walbech, Kolding motion
11 Bo Darling, Dansk Halvmarathon Klub (Early start)
12 Bo Johansen
13 Britt Jørgensen, Klub 100 Marathon, HOLD ØST
14 Camilla Løbemyggen Pedersen, Multialeten (Early start)
15 Carsten Jensen, Klub 100 Marathon 
16 Charlotte Poulsen, Klub 100 Marathon 
17 Christian Eliasen (Early start)
18 Claus Balshøj, Klub 100 Marathon
19 Claus Batiste, Klub 100 Marathon (Early Start)*
20 Danny Andersen is back 
21 David Bredo, Klub 100 Marathon/Pia og David på tur*
22 Ditte Laulund, (Early start)
23 Dorthe Tychsen Ludvigsen, (Early start)
24 Ejgil Eriksen, Kolding motion
25 Ella Lissner, Klub 100 Marathon (Early start)
26 Frank Holst, Vejen Tri
27 Gitte Schack, Klub 100 Marathon 
28 Hans Christian Jensen, Klub 100 Marathon, (Early start)
29 Heidi Holt, Kolding Motion
30 Henrik Stausholm
31 Ib Jensen, Team Mormor
32 Jacob Glæsner
33 Jakob Moskal
34 Jakob Stæhr, Klub 100 Marathon (Early start)
35 Jeanette Mikkelsen
36 Jesper Hahn, Klub 100 Marathon
37 Jesper Klysner
38 Jonas Riess
39 Jørn Jensen, OTK/Klub 100 Marathon (Early start)
40 Kaj Madsen, Klub 100 Marathon
41 Kaj Marius Thumann Madsen, Klub 100 Marathon
42 Kasper Fuglsang 
43 Kevin Vilhelmsen, FBM/Klub 100 Marathon 
44 Kim Hammerich, Klub 100 Marathon 
45 Kurt Egholm Andersen, Ærø Runners (Early start)
46 Lars Christensen, Klub 100 Marathon (Early start)
47 Lars Rasmussen
48 Lena Nørgaard
49 Linda Kempel, Klub 100 Marathon
50 Line Kallehauge, Klub 100 Marathon 
51 Lisbeth Billeskov Hansen
52 Lise Friis, Klub 100 Marathon*
53 Louise Bruhn
54 Marianne Eliasen, Klub 100 Marathon (Early start)
55 Martin Christensen
56 Michael Egeberg
57 Michael Nilsson, Klub 100 Marathon
58 Michael Zimmermann, Klub 100 Marathon 
59 Mikael Lassen, Klub 100 Marathon
60 Mirco Fischer, Klub 100 Marathon 
61 Monika Petersen
62 Morten Iversen, Klub 100 Marathon
63 Morten Thye, LBMarathon
64 Nicky Krogsøe, Glamsbjerg motion/Klub 100 Marathon 
65 Niels Sehested, Klub 100 Marathon (Early start)
66 Nis Kjær, Kolding Motion
67 Ole Olesen, Dansk Halvmarathon Klub (Early start)
68 Ole Toft, Klub 100 Marathon 
69 Ove Pedersen, Høng Løbeklub, Klub 100 Marathon 
70 Per Hviid, Klub 100 Marathon (1/1 Marahon nr. 250)
71 Pernille Krogh Björklund, Klub 100 Marathon
72 Peter Berg
73 Peter Klarlund, Klub 100 Marathon (Early start)
74 Peter Møllebro, Klub 100 Marathon*
75 Peter Olsen, Klub 100 Marathon
76 Pia (HØP HØP) Hansson, Klub 100 Marathon/Pia og David på tur
77 Rasmus Hedegård, SGI 
78 Ricky Andersen, Klub 100 Marathon
79 Rune Dalager
80 Sabrine Lock, Early start (1/1 marathon nr. 20)
81 Sanni Kristensen, Ikast Atletik og Motion
82 Steen Christiansen, Klub 100 Marathon 
83 Stefan Bennedsen, Kolding Motion
84 Sten Christesen, Klub 100 Marathon*
85 Stig Kuhlman, Klub 100 Marathon 
86 Susanne Gravesen
87 Svend Erik Jensen
88 Søren Østergaard, Klub 100 Marathon
89 Torben Vad Nissen
90 Ulrik Pihl, Klub 100 Marathon*
91 Vivi Sørensen, Kolding Motion
   
   
   
  HALV MARATHON
   
1 Annette Horsbøl Bech, GGF løb, no 25 (Early start)
2 Bent Jensen, Esbjerg Atletik og Motion
3 Birgit Holst
4 Birthe Grooss
5 Bo Kjems
6 Bo Steffensen
7 Brian Arnsbæk, Runnerchoise.dk
8 Britt Højberg, DHK
9 Carl Kristian Nielsen, Dansk Halvmarathon Klub
10 Carsten Heine
11 Charlitte Locht, Team Parkingson
12 Charlotte K. Larsen, SG Atletik
13 Charlotte Steendkov
14 Christine M. Christiansen
15 Chritina Skarø
16 Claus Skjold Qvist Christensen 
17 Dariusz Borko
18 Dorthe Lauritzen Lund (Start kl. 1000)
19 Eicke M. Warncke (Start kl. 1000)
20 Erhard Filtenborg, SØAM/Klub 100 Marathon 
21 Erik Grooss
22 Esben Dige, Team Parkingson
23 Flemming Brandi
24 Frederik Haunstrup
25 Gitte Christensen
26 Hanne Kettner, Dansk Halvmarathon Klub
27 Hans L. Nielsen
28 Helle Jensen (Start kl. 1000)
29 Henning Frederiksen, Korup Motion
30 Henrik Bradsted Nielsen
31 Jakob Ehlert Elvstrøm
32 Jan Hørup
33 Jan Steen, Team Giv Håb
34 Jan Wolff, Trail Running Denmark
35 Jane Lyngsø, Brørup Byparken
36 Jannie Laage
37 Jean Møller
38 Jeanette Lambertsen
39 Jesper Wolf Kaster (1/2 marathon nr. 30)
40 Jette Tønder
41 John Davidsen
42 Jonas Ahlstrøm
43 Jurgita Knudsen
44 Jørgen Samsing
45 Kaj Christian Kristensen
46 Karina B. Svarrer
47 Kenneth Åge Hansen (1/2 marathon nr. 30)
48 Kim Cool Ninja Ebbesen
49 Lene Bech, Dansk Halvmarathon Klub
50 Lene Nielsen
51 Lindy Højberg, Dansk Halvmarathon Klub
52 Maria Harbo (Start kl. 1000)
53 Martin Jensen
54 Martin Sørensen
55 Maud Hjortshøj 
56 Michael Vorbeck 
57 Niels Birch Mogensen
58 Ole Stausholm, DHK
59 Pernille Brandt, Dansk Halvmarathon Klub
60 Peter Olander Andersen, Dansk Halvmarathon Klub 
61 Preben Petersen, AAIG
62 Rene Falk Kristensen, Ikast Atletik og Motion
63 Rikke Brinch Rødgaard
64 Simon Møller, Jarzga Sorns Kide
65 Søren Kristensen
66 Tina Vilhelmsen, FBM
67 Tonnes Jepsen
68 Ulla Due Lange, IVG/Dansk Halvmarathon Klub (1/2 marathon nr. 90/kl. 1000) 
   
   
  RUNDELØB (7-14 KM)
   
1 Martin Petersen
2 Maria Steen