Diplom Hel

Diplom halv

Diplom runde

UDSOLGT UDSOLGT UDSOLGT

SÅ er det Christian's tur til at fejre sit marathon nr. 100 Cool

Christian forventer at være i mål omkring kl. 1420-ish

START 1/1 marathon kl. 1000
START 1/2 marathon kl. 1000 og kl. 1200

BEMÆRK..... Der vil være mulighed for early start på 1/1 marathon kl. 0900. Dog kan man ikke få en bedre tid end 4.30 hvis man starter early. Giv venligst besked ved tilmelding.

På denne måde er der flest mulige til at ønske Christian tillykke, når han kommer i mål. Dét kan kun blive godt Vild

 

  MARATHON (EARLY) KL. 0900 (bemærk der kan IKKE erhverves en bedre tid end 4.30)
   
1 Christian Eliasen LØBER SIT MARATHON NR. 100 
2 Annette Horsbøl Beck
3 Bent Thomsen
4 Ella Lissner, Klub 100 Marathon 
5 Jane Duch Kallestrup
6 Jeanette Mikkelsen (Nr. 99) 
7 Lue Baastrup, Klub 100 maraton
8 Maria Rosenberg, GGF
9 Marianne Eliasen, Klub 100 Marathon
10 Monika Petersen
11 Ole Olesen, DHK
12 Pia Angelbo Mortensen, Klub 100 Marathon
13 Stig Kuhlman, Klub 100 Marathon 
14 Susan Bjergbæk
15 Susanne Garbrecht, AAIG 
16 Tanja Jørgensen
17 René Skjøth, Vidar Motion
18 Gitte Jensen, Vidar Motion/Klub 100 Marathon 
   
   
  MARATHON KL. 10.00
   
1 Alex Lundahl, Klub 100 Marathon*
2 Alice Grøn Sørensen
3 Allan Overby, Team (TURBO) snegl69
4 Bent Rasmussen 
5 Bjarne Hundevad
6 Bo Junker, AAIG/Klub 100 Marathon*
7 Britt Jørgensen, Klub 100 Marathon
8 Camilla Løbemyggen Pedersen, Multiatleten
9 Claus Blaabjerg, Klub 100 Marathon 
10 Claus Sørensen, Klub 100 Marathon
11 Danny Andersen
12 David Bredo (Søn), Klub 100 Marathon*
13 Ejgil Eriksen, Kolding motion
14 Frank Holst
15 Gunnar Juhl Poulsen, Klub 100 Marathon
16 Hans Christian Jensen, Klub 100 Marathon
17 Henrik Stausholm
18 Ib Jensen, Kolding Motion/Klub 100 Marathon 
19 Jakob (Mr. Bacon) Stæhr Hansen, Randers Cannonball/Klub 100
20 Jens Rasmussen
21 Jesper Hahn, Klub 100 Marathon
22 Jesper Klysner
23 Jesper Wael Duus
24 Jørgen Jakobsen, Klub 100 Marathon
25 Jørn Jensen, OTK/Klub 100 Marathon
26 Karin Eriksen, Klub 100 Marathon
27 Katja Bjerre
28 Kim Hammerich, Klub 100 Marathon *
29 Kim hedegaard, Horsens All Runners
30 Kristina Elkjær "Andefedt Ultra Sprutnik" Jessen, FysioDanmark
31 Lars Rasmussen
32 Lars Svaneberg Tuxen, Tuxen Running/SPORTEN
33 Lars Troelsen, Klub 100 Marathon
34 Lena Nørgaard
35 Lene Straarup Nielsen
36 Linda Kempel, Klub 100 Marathon
37 Lindy Højberg, DHM
38 Lisbeth Billeskov Hansen*
39 Mette Brinck, Klub 100 Marathon*
40 Michael Egeberg
41 Midhael Brødsted
42 Morten Iversen, Klub 100 Marathon
43 Ole Sørensen, ETOM
44 Ole Toft, Klub 100 Marathon
45 Ole Vestergaard Eriksen, Klub 100 Marathon 
46 Pia "HØP" Hansson (Mor), Klub 100 marathon
47 René Thomassen
48 Ricky Andersen, klub 100 marathon
49 Sanni Kristensen, Ikast Atletik og Motion
50 Steen Christesen, Klub 100 Marathon
51 Steen Christiansen, Klub 100 Marathon 
52 Susanne B. Kodal
53 Søren Straarup Nielsen
54 Thorkil Lundberg
55 Torben Glass
56 Torben Vad Nissen, Brørup Byparken 
57 Ulrik Pihl, Klub 100 Marathon**
   
   
  HALV MARATHON Kl. 1000
   
1 Brian Heller, IVG
2 Charlotte Locht
3 Connie Sørensen
4 Dorthe Lund
5 Eicke M. Warncke
6 Esben Dige
7 Frederik Winther Larsen
8 Hans Renkwitz, Klub 100 Marathon
9 Heidi B. Larsen, Ikast Atletik og Motion
10 Jeanette Lambertsen
11 Jesper Wolf Kaster
12 Karen Gad Svendsen
13 Kurt Nissen
14 Lene Nissen
15 Lene Petersen
16 Mads Roulund, IVG
17 Majbrit Brændekilde, Dansk Marathon Klub 
18 Maria Boy Birck
19 Michael Leuenhagen, Veteranstøtten
20 Ole Stausholm, DHK
21 Ulla Due Lange, IVG/Dansk Halvmarathon Klub
   
   
   
  HALV MARATHON Kl. 1200
   
1 Anders Damborg, Hoegaarden Runners*
2 AnneMette Nykjær, Lunde-Kvong Tøserne
3 Bent Jensen, Esbjerg Atletik og Motion
4 Betina Nielsen
5 Bo Darling , Kolding Motion
6 Bo Kristensen
7 Brian Arnsbæk, Runnerchoise.dk
8 Brian Christiansen
9 Brian Klausen
10 Britt Højberg, DHM
11 Christina Hansen 
12 Christina Skovgaard
13 Christine M. Christiansen
14 Claus A. Nielsen,  SGI Løb
15 Claus LP, Team GT
16 Claus Vogt Hansen, Team CVH Gulve
17 Dorte Laulund Brun, Lunde-Kvong Tøserne
18 Dorthe Roslev
19 Egon Nissen, Dansk Halvmarathon Klub
20 Erik Groos
21 Flemming Hoffmann Jørgensen
22 Gilbert Hjating, DHK
23 Hanne Berg
24 Hans Renkwitz, Klub 100 Marathon
25 Henning Frederiksen, Korup Motion
26 Ib Jensen, Team Mormor
27 Ib Petersen, Team Mormor
28 Jan Bune
29 Jan Hørup
30 Jan Petersen, Team Mormor
31 Jan Steen, Team Giv Håb
32 Jane Skov
33 Jean Møller, ETOM
34 Jesper Vistisen, Hoegaarden Runners*
35 Jette Tønder
36 Jonas (Niller) Thorndahl
37 Josephine Grøn Sørensen
38 Jytte Hansen
39 Kalle Johansen, Multiatleterne
40 Karina Hoffmann Jørgensen
41 Keld Sørensen, Vejen Tri
42 Kenneth Åge Hansen
43 Kim Cool "Ninja" Ebbesen
44 Kristine H. Junker
45 Lars Mellergaard, Skjern Løbeklub
46 Lene Beck, Dansk Halvmarathon Klub
47 Lene Jensen, DHK
48 Lene Johansen, Multiatleterne
49 Lene Nielsen
50 Linda Vadgård Hansen
51 Line Emilie Hansen*
52 Lone Friis, Klub 100 Marathon
53 Louise Bruhn
54 Louise Svennesen
55 Martin Jensen
56 Mogens Bruun, Lunde-Kvong Tøserne
57 Mogens Hinrichsen
58 Nina kuhre, Ikast Atletik og Motion/#iskTRI
59 Pernille Lauridsen
60 Peter Olander Andersen, Dansk Halvmarathon Klub 
61 Pia Marcussen
62 Preben Petersen
63 Rene Falk Kristensen
64 René Kirketerp (Nr. 50)
65 Rikke Ruby
66 Rikki Laursen
67 Rune Hymøller, Team CVH Gulve, Hoegaarden Runners
68 Ryan Vinbech, team Mormor
69 Sebastian Roslev
70 Simon Møller, Jarzga Sorns Kide
71 Svend Holm, Esbjerg Atletik og Motion
72 Søren Løth, Ikast Atletik og Motion
73 Tina Mundt Larsen, Kolding Motion 
74 Vibeke Sørensen
   
   
  RUNDELØB (7-14 KM) 
   
1 Alberte Vinbech Poulsen, Team Mormor
2 Bjarke Vinbech, Team Mormor
3 Camilla Tuxen
4 Dora Mahnke
5 Finn Christiansen
6 Gitte Mikkelsen, Team Mormor
7 Joan Poulsen. Team Mormor
8 Lone Hørup
9 Marianne Frikke
10 Martin Petersen
11 Stephan Sørensen
12 Tina Poulsen, Team Mormor
13 Vivi Petersen, Team Mormor
14 Trine 1 team veteran
15 Trine 2  team veteran