Diplom Halv Marathon.docx

Diplom Hel Marathon

Diplom Rundeløb

Startsted d. 30 juni er på Marbækgårdsvej 20, 6710 Esbjerg ved bålpladsen. I kan parkere ved Marbækgård, som er ca 200 meter fra startområdet. Der er igen mulighed for early start på marathon kl. 0900. BEMÆRK ved early start kan man ikke få en hurtigere tid end 4.30 !!!! VI SES :)

 

   MARATHON
   
1 Bent Rasmussen 
2 Bjarne Hundevad
3 Camilla Løbemyggen Pedersen (ES)
4 Christian Eliasen (ES)
5 Claus Jensen, Kolding Motion (no 75)
6 Claus Schmidt, Billund Løbeklub
7 Ditte Laulund (ES)
8 Ejgil Eriksen, Kolding Motion
9 Gitte Schack
10 Gunnar Juhl Poulsen (ES)
11 Hans Renkwitz
12 Henrik Haure, Billund Løbeklub
13 Henrik Stausholm
14 Ib Jensen, Koldind motion
15 Jakob Lodahl Fallesen (ES)
16 Jens Rasmussen
17 Jesper Thygesen, Kolding Motion
18 Karin Eriksen, IAM
19 Lars Troelsen, Lions Give
20 Linda
21 Martin Zilmer, Team Grisling
22 Michael Sandau Sørensen (ES)
23 Monika Petersen (ES)
24 Ole Michael Pedersen
25 Sabrine Lock (ES)
26 Sanni Kristensen, IAM
27 Steen Christiansen
28 Thomas Damgaard (ES)
29 Ulrik Pihl***
   
   
  HALV MARATHON
   
1 Anne Hede-Jensen
2 Annette Horsbøl Beck, GGF Løb/DHK
3 Betina Mathiessen
4 Birgit Holst
5 Birgit Hommelgaard Christensen, EAM
6 Bo Kjems*
7 Bo Kristensen, IAM
8 Brian Heller, IVG
9 Carl Kristian Neilsen,DHK
10 Charlotte Steenskov (ES)
11 Christine M. Christansen
12 Claes Adel, DHK
13 Daniel, Team Ettrup
14 Dariusz Borko
15 Didde C. Jürgensen
16 Esben Dige
17 Flemming Brandi (ES)
18 Frederik Haunstrup
19 Gilbrt Hjarting, DHK
20 Hans Lundgaard
21 Jan Steen, DHK/Team Giv Håb
22 Jesper Wolf Kaster
23 John Jensen, GGF Løb
24 Jonas Kyrstein, HGF A/M
25 Jonas Thorndahl
26 Jurgita Sadauskaite Knudsen
27 Kasper Skov, Slowrunners
28 Kenneth Åge Hansen
29 Kim Cool Ninja Ebbesen, Multiatleterne *
30 Kurt Nissen, GGF/DHK
31 Leif Hesselvig
32 Lene Nielsen 
33 Lene Nissen, GGF/DHK
34 Lene Petersen
35 Lene Petersen, Bov IF
36 Lone Pedersen, High 5 Ribe
37 Louise Svennesen
38 Louise Tofting Skovvang
39 Maja Bardino Hansen
40 Marlene Wolff, GGF løb
41 Martin Jensen
42 Martin Jensen, LEGO RUN
43 Martin Petersen
44 Mette Bendesen, Ribe Trim
45 Mette Hesselvig
46 Michael Quist Leuenhagen, IVG/DHK
47 Michael Vorbeck
48 Nina Kuhre, IAM/#iskTRI
49 Ole Olesen, DHK
50 Ole Vestergaard Eriksen
51 Peter Olander Andersen, Dansk Halvmarathon Klub *
52 Pia Marcussen
53 Rene Falk Kristensen, IAM
54 René Vejen, Slowrunners
55 Rikke Brinch Rødegaard (ES)
56 Rikke Ruby
57 Rikki Laursen, DHK
58 Sanne Brink Rasmussen
59 Susan Bjergbæk, (ES), IVG
60 Søren C. Jensen
61 Søren Løth
62 Ulla Due Lange, IVG/Dansk Halvmarathon Klub (ES)
   
  RUNDELØB (5,3-10,6-15,9 KM) 
1 Anna Kirstine Lundoff Jensen
2 Christina Uldahl Baatz
3 Frederik Lundoff Jensen
4 Gitte Jensen
5 Inger Lundorff Jensen
6 Julie Lindemann Skov
7 Lærke Hommelgaard Arnbjerg
8 Peer Hinrichsen
9 Torben Lundorff, IVG